VII Zimowy Festiwal Młodzieży Europejskiej - Monthey (Szwajcaria) 25-28.01.2005

[
< powrót ]

Zimowy Festiwal Młodzieży Europejskiej to cykliczna impreza dla juniorów młodszych, odbywająca się co dwa lata na wzór Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Sławomir Dziedzic (NKS Trójwieś Beskidzka) - jedyny reprezentant naszego regionu w dyscyplinach klasycznych w tej prestiżowej imprezie w biegu na dystansie 10 km stylem dowolnym zajął trzydzieste drugie miejsce. Do zwycięzcy, Czecha Ondreja Horyny stracił 2 minuty i 17 sekund. W drugim dniu zawodów w biegu na dystansie 7,5 km stylem klasycznym, zajął dwudzieste pierwsze miejsce. Jego strata do zwycięzcy, Fina Lari Lehtonena wyniosła niewiele ponad półtorej minuty. Dwudzieste szóste miejsce to lokata jaką Sławek zajął w sprinterskim biegu narciarskim na dystansie 1 km podczas kolejnego dnia VII Zimowego Festiwalu Młodzieży Europejskiej. Dzień później Sławek razem z koleżankami i kolegami z reprezentacji wziął udział w biegu drużyn mieszanych na dystansie 4 x 5 km techniką dowolną. Reprezentacja Polski w składzie: Sławomir Dziedzic, Aleksandra Prekurat, Piotr Tkacz i Anna Staręga uplasowała się na dobrej dziesiątej pozycji.