ZAWODY NARCIARSKIE : Bieg "O istebniański bruclik"

[
< powrót ]

W minioną niedzielę 01-02-2004 narciarze NKS Trójwieś Beskidzka wzięli udział w Biegu "O istebniański bruclik". Zawody były doskonale zorganizowane, dopisała również pogoda. Nasi biegacze mogli cieszyć się z bogatych nagród, a kibice popatrzyć na triumf swoich zawodników. Radość przynieśli wszyscy , w każdej grupie wiekowej czołowe miejsca zajmowane były przez pociechy trenujące w Istebnej. Nazwiska warte zapamiętania to Dominika Hulawy, Kasia Michałek, Kasia Kawulok, Judyta Czepczor, Ela Kilian, - przedstawiciele szkoły podstawowej. Wśród gimnazjalistów wielką radość sprawił Sebastian Gazurek - zajął drugie miejsce pomimo, że startował z kolegami o dwa lata starszymi , a także Tomasz Sikora zajmując III m. Pochwała należy się Agnieszce Zawadzie i Magdzie Ligockiej.
Z grupy licealistów na oklaski zasługuje Weronika Kubalok, która zajęła drugie miejsce, oraz koledzy klubowi Mariusz Michałek i Sławek Jałowiczor.

Największe emocje dostarczył startujący w biegu głównym junior- Wojciech Mojeścik , który to dopiero na finiszu został pokonany przez zawodników -grupy seniorów Janusza Krężeloka (m.in. 5 miejsce w Pucharze Świata w Nowym Mieście w styczniu 2004) i Macieja Kreczmera (który również zdobywa punkty w Pucharze Świata) . Nasz młody zawodnik znakomicie dawał rady w walce ze starszymi, doświadczonymi zawodnikami. Mimo kilu ataków Krężeloka i Kreczmera Wojtek Mojeścik udowodnił, że jest bardzo mocny i nie dał się odbiec- sam również próbował atakować. Przez większą część trasy prowadził bieg. Cały bieg rozstrzygnął się na ostatnich metrach. Tym razem wygrało doświadczenie i obycie w startach Pucharu Świata i Olimpiadach. W. Mojeścik w tym biegu pokazał , że błędem Komisji Biegów PZN było nie wysłanie naszego zawodnika na Mistrzostwa Świata , na które w pełni zasłużył. Mimo decyzji Komisji PZN zawodnik ten nie załamał się, wręcz dorównuje najlepszym seniorom Polskim . Z pewnością gdyby w tym czasie umożliwiono Wojtkowi start na Mistrzostwach Świata Juniorów w Norwegii liczył by się w walce o czołowe miejsca.

Dziękujemy organizatorom tych pięknych zawodów oraz licznym i wiernym kibicom naszych zawodników.

Następne ważne zawody na trasach Kubalonki odbędą się w dniach 18.02- 24.02.2004 Olimpiada Młodzieży (Mistrzostwa Polski)
Nasi juniorzy z terenu Gmina Istebna będą walczyć o czołowe miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych.
Zapraszamy wszystkich kibiców lubiących biegi narciarskie na śnieżne trasy COS na Kubalonce.
Ze sportowym pozdrowieniem

Zarząd Klubu NKS Trójwieś Beskidzka oraz Zarząd Klubu UKS Gimnazjum Istebna

Opracowała: Anna Kilian

[ < powrót ]