II MIĘDZYNARODOWE ZAWODY NA NARTOROLKACH -
BESKIDY BEZ GRANIC
Jaworzynka

[
< powrót ]

W dniu 4.09.2005 w Jaworzynce odbyły się zawody na nartorolkach będące jedną z największych imprez sportowych tego typu w Polsce. Uczestniczyli w nim zawodnicy z dwudziestu klubów sportowych z Polski, Czech, Słowacji oraz Litwy.
Zawody " Beskidy bez granic "zorganizował Narciarski Klub Sportowy Trójwieś Beskidzka w ramach partnerskiego Programu Współpracy Przygranicznej Phare CBC Polska - Czechy 2002/2003 finansowanego z funduszu PHARE . Cykl kilku imprez pt. "Puchar Beskidów bez Granic" jest realizowany z czeskim Klubem TJ Dolni Lomna . Dotychczas rozegrano zawody w konkurencji duathlon tj. bieg przełajowy połączony z kolarstwem górskim oraz zawody w kolarstwie górskim . Do rozegrania pozostały biegi przełajowe, które wyłonią zwycięzców , zawodników najwszechstronniejszych w poszczególnych kategoriach wiekowych . Celem tego cyklu imprez, oprócz przygotowania narciarzy do sezonu zimowego jest również jednoczenie mieszkańców z przygranicznych miejscowości, przełamywanie barier w postaci wzajemnych uprzedzeń z czasów nie aż tak odległych .
Ciężka praca organizacyjna działaczy NKS TB wspierana przez działaczy UKS Gimnazjum Istebna i MKS Istebna przyniosła sukcesy w postaci znakomitych wyników sportowych jak również przeprowadzenia zawodów w doskonałej obsadzie międzynarodowej . Sukcesy naszych wychowanków cieszą bardzo, ponieważ pokonali zawodników, pośród których jest wielu reprezentantów kadry Czech , Słowacji oraz Litwy , mających za sobą starty w zawodach najwyższej rangi jak Igrzyska Olimpijskie i Mistrzostwa Świata .
Dziękujemy wszystkim , którzy przyczynili się do organizacji tych zawodów , w szczególności EUROREGION ŚLĄSK CIESZYŃSKI , Starostwo Powiatowe Cieszyn , UG Istebna .
Składamy podziękowania Panu Markowi Siderkowi - Kierownikowi Wyszkolenia d/s sportów młodzieżowych PZN za udział w imprezie . Szczególne podziękowania dla kierownictwa Hotelu "Jano" za udostępnienie obiektu oraz dla wszystkich sponsorów min. Lys Fusion Poland, Mirotrans, Market Rema, Wł. Czyż, ZPR P. Zwias,
Dziękujemy Straży Granicznej ze Zwardonia oraz strażakom z OSP Jaworzynka za zabezpieczenie trasy podczas zawodów.

Dziękujemy wszystkim za udział .

Ze sportowym pozdrowieniem .

Zarząd
NKS TB

[ wyniki | zdjęcia ]

[ < powrót ]