ZAWODY NARCIARSKIE : X Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych Śląsk 2004
Mistrzostwa Polski Juniorów
Kubalonka 18-25.02.2004

[
< powrót ]

Podczas OOM nasi reprezentanci zajmowali czołowe lokaty zdobywając osiem medali : jeden złoty, trzy srebrne, cztery brązowe.

Sprinty narciarskie to bardzo widowiskowa konkurencja. W biegu tym na dystansie 1000m świetnie pobiegł Junior młodszy Sławomir Dziedzic zajmując trzecie miejsce. Wśród Juniorów Wojciech Mojeścik zajął 6 miejsce - klasyfikacja MPJ.

Z kolei w biegu łączonym ( 10 km Cl + 10 km F) Wojciech Mojeścik zdobył złoty medal.

W biegu stylem Cl na dystansie 15 km Wojciech Mojeścik zajął 5 m - klasyfikacja MPJ
W kategorii Juniorzy młodsi , styl F na dystansie 7,5 km nasi zawodnicy kolejno zajęli:
6 m Mariusz Michałek
10 m Sławomir Dziedzic
11 m Sławomir Jałowiczor
23 m Michał Kobielusz

Na dystansie 5 km. Weronika Kubalok uplasowała się na 4 miejscu.

Worek medali wywalczyli nasi zawodnicy w biegu rozstawnym na dystansie 3 x 5 km.